Podłoże i montaż

Drewutni@

Montaż oferowanych przez nas konstrukcji drewnianych z pewnością nie przysporzy zbytnich problemów dla osób z podstawową wiedzą techniczną, a okaże się świetną zabawą, w którą można zaangażować dzieci by rodzinnie postawić wymarzony domek czy altanę w ogrodzie.

Już na etapie wyboru domku musimy mieć na uwadze na jakim podłożu planujemy postawić nasz wymarzony domek. O ile w przypadku usadowienia go na płaskiej wylewce lub kosce brukowej znika nam problem odpowiedniego utwardzenia podłoża, to nie należy zapominać, iż konieczne jest odizolowanie elementów drewnianych od podłoża za pośrednictwem folii EPDM lub papy. Warto pamiętać, iż w przypadku gdy domek stawiamy na wspomnianym powyżej podłożu, nie musimy stosować domków z podłogą, a jedynie zakupić lub we własnym zakresie pozyskać dodatkowe legary, które będą umieszczone po obwodzie domku.

Nieco inaczej wygląda kwestia montażu, gdy zdecydujemy się na postawienie domku w ogrodzie na nieutwardzonym terenie. Wówczas konieczne jest wykonanie utwardzenia powierzchni. Innym bardziej powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest usadowienie legarów domku na bloczkach betonowych wg poniższego schematu.

W przypadku większych domków jak i mniej stabilnego podłoża zaleca się wykonanie małego, punktowego fundamentu w miejscu stempla betonowego. Postawione i wypoziomowane bloczki można odizolować od legarów kawałkami papy, zapewniając ich dłuższą żywotność. W momencie zakupu domku otrzymujecie Państwo od nas nie tylko wsparcie techniczne w postaci konsultacji telefonicznej, czy mailowej ale również pełną dokumentację. W dokumentacji tej szczegółowo przedstawione jest rozmieszczenie bloczków i legarów dla każdego typu domku.

Osadzając legary oraz pierwszą warstwę balików konieczne jest prawidłowe ustawienie ramy tak by w późniejszym etapie prac nie borykać się z niepotrzebnymi problemami. Prawidłowo ustawiona rama musi posiadać równe przekątne, które można ustalić za pomocą miary lub sznurka, co obrazuje poniższy rysunek.

Przystępując do montażu domku warto posegregować elementy dzięki czemu późniejsze prace montażowe przebiegną znacznie prościej. Zabierając się do montażu domku warto zaopatrzyć się w proste narzędzia, takie jak: poziomnica, młotek, piła do drewna, wkrętarka i oczywiście drabina. Kolejne czynności montażowe wykonujemy zgodnie z dostarczoną instrukcją. Zlecając nam montaż domku zobligowani jesteście Państwo do przygotowania wypoziomowanego podłoża, które zapewni nam możliwość poprawnego montażu, a w przyszłości należytego funkcjonowania domku.

W przypadku gdy nie dysponujecie Państwo wiedzą czy tez możliwościami technicznym aby przygotować takie podłoże, możemy wykonać to we własnym zakresie po wcześniejszych ustaleniach przy założeniu cenowym 70zł/ za punkt podparcia. Proszę pamiętać, iż reklamacje wynikające z niewłaściwego przygotowania podłoża nie będą przez nas uwzględniane.​​

Przewiń do góry