FAQ

FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania:

Montaż oferowanych przez nas konstrukcji drewnianych z pewnością nie przysporzy zbytnich problemów dla osób z podstawową wiedzą techniczną, a okaże się świetną zabawą, w którą można zaangażować dzieci by rodzinnie postawić wymarzony domek czy altanę w ogrodzie.

Już na etapie wyboru domku musimy mieć na uwadze na jakim podłożu planujemy postawić nasz wymarzony domek. O ile w przypadku usadowienia go na płaskiej wylewce lub kosce brukowej znika nam problem odpowiedniego utwardzenia podłoża, to nie należy zapominać, iż konieczne jest odizolowanie elementów drewnianych od podłoża za pośrednictwem folii EPDM lub papy. Warto pamiętać, iż w przypadku gdy domek stawiamy na wspomnianym powyżej podłożu, nie musimy stosować domków z podłogą, a jedynie zakupić lub we własnym zakresie pozyskać dodatkowe legary, które będą umieszczone po obwodzie domku.

Nieco inaczej wygląda kwestia montażu, gdy zdecydujemy się na postawienie domku w ogrodzie na nieutwardzonym terenie. Wówczas konieczne jest wykonanie utwardzenia powierzchni. Innym bardziej powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest usadowienie legarów domku na bloczkach betonowych wg poniższego schematu.

W przypadku większych domków jak i mniej stabilnego podłoża zaleca się wykonanie małego, punktowego fundamentu w miejscu stempla betonowego. Postawione i wypoziomowane bloczki można odizolować od legarów kawałkami papy, zapewniając ich dłuższą żywotność.

W momencie zakupu domku otrzymujecie Państwo od nas nie tylko wsparcie techniczne w postaci konsultacji telefonicznej, czy mailowej ale również pełną dokumentację. W dokumentacji tej szczegółowo przedstawione jest rozmieszczenie bloczków i legarów dla każdego typu domku.

Osadzając legary oraz pierwszą warstwę balików konieczne jest prawidłowe ustawienie ramy tak by w późniejszym etapie prac nie borykać się z niepotrzebnymi problemami. Prawidłowo ustawiona rama musi posiadać równe przekątne, które można ustalić za pomocą miary lub sznurka, co obrazuje poniższy rysunek.

Przystępując do montażu domku warto posegregować elementy dzięki czemu późniejsze prace montażowe przebiegną znacznie prościej. Zabierając się do montażu domku warto zaopatrzyć się w proste narzędzia, takie jak: poziomnica, młotek, piła do drewna, wkrętarka i oczywiście drabina. Kolejne czynności montażowe wykonujemy zgodnie z dostarczoną instrukcją.

Zlecając nam montaż domku zobligowani jesteście Państwo do przygotowania wypoziomowanego podłoża, które zapewni nam możliwość poprawnego montażu, a w przyszłości należytego funkcjonowania domku.

W przypadku gdy nie dysponujecie Państwo wiedzą czy tez możliwościami technicznym aby przygotować takie podłoże, możemy wykonać to we własnym zakresie po wcześniejszych ustaleniach przy założeniu cenowym 70zł/ za punkt podparcia.

Proszę pamiętać, iż reklamacje wynikające z niewłaściwego przygotowania podłoża nie będą przez nas uwzględniane.

Zgodnie z warunkami technicznymi Prawa Budowlanego obowiązującego od 1 stycznia 2018 roku domki drewniane i garaże możemy postawić w oparciu o zgłoszenie budowlane, a nie jak dotychczas na podstawie pozwolenia na budowę. Rozporządzenie dotyczące usytuowania budynku wskazuje na jego odległości od granicy działki. Co prawda sama odległości się nie zmieniała, nadal będzie to wymagane 3 do 4 metrów od granicy, jednak będą dotyczyć one ścian bez okien i drzwi, oraz odpowiednio ścian z oknami i drzwiami. Aktualnie w rozporządzeniu mamy wskazane ‘otwory okienne i drzwiowe.’ Dodatkowo w wyjątkowych sytuacjach można będzie usytuować budynek w odległości 1,5 m od granicy działki, tylko wtedy, gdy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego będzie to przewidywał. Aktualnie takie odstępstwo może mieć również podstawę w wydanej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Dopuszczalne jest również sytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy działki, jeśli budynek ten będzie przylegał ścianą do ściany budynku już istniejącego na sąsiedniej działce, a jego wysokość będzie zgodna z obowiązującym na danym terenie planem miejscowym lub decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Dotychczas było to również możliwe, ale tylko w zabudowie jednorodzinnej. Po zmianach, przepis ten dotyczy wszelkiego rodzaju zabudowy.

Zmiany wprowadzone w styczniu 2018 r. dotyczą również sytuowania budynku gospodarczego oraz garaży. Dotychczas budynek gospodarczy oraz garaż o długości mniejszej niż 5,5 m i wysokości mniejszej niż 3 m można było sytuować przy granicy sąsiedniej działki budowlanej lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Po zmianach budynek gospodarczy można w taki sposób usytuować bez względu na jego gabaryty, jeśli zaś chodzi o garaż, to ograniczenie co do wielkości pozostaje, jednak wydłużono dopuszczalną długość garażu z 5,5 na 6,5 m.

Dostawę domków realizujemy na terenie całego kraju, a jej cena uzależniona jest nie tylko od odległości, miejsca przeznaczenia, ale również od wagi i gabarytów domku.

W momencie dokonania zakupu jesteśmy w stanie określić Państwu dokładny koszt dostawy (istnieje możliwość negocjacji).

Orientacyjny koszt transportu domku obliczamy jako 1,6 zł/km liczony w obie strony z magazynu znajdującego się w Rokietnicy 62-090 (koło Poznania). Istnieje wówczas możliwość rozładunku domku za pomocą podnośnika HDS.

W przypadku montażu domku, przez naszą wyspecjalizowaną ekipę, transport w obrębie 70km od miejsca magazynowania wynosi w granicach 150 zł natomiast w przypadku większej odległości obliczany jest podobnie 1,6 zł/km w obie strony.

Oferowane przez nas domki oraz pozostałe produkty wykonane są ze świerku syberyjskiego, który ze względy na swe doskonałe właściwości, tj. zwiększoną twardość  i dużą odporność cieplną oraz estetykę, decyduje o wykorzystywaniu go w budownictwie.

Technologia budowy domków opiera się na metodzie „pióro-wpust”, pozwalającej z jednej strony na ich nieskomplikowany montażu, z drugiej strony natomiast gwarantuje dużą wytrzymałości oraz  trwałość w różnych warunkach atmosferycznych.

Szeroki gama oferowanych grubości palików 19,28,34,45 i 70mm pozwala na wykonanie zarówno małych domków narzędziowych jak i większych letniskowych z możliwością ich docieplenia, tak by spełniały rolę domku całorocznego.

Dokonując wyboru produktu z naszej oferty, macie Państwo możliwość ich dowolnej konfiguracji polegającej na:

 • możliwości wyboru pokrycia dachu ( gont/papa)
 • kolorystyki
 • dodatków w postaci dobudówek, osłon i pergoli czy też okiennic.

Podczas całego okresu zakupu oraz montażu, nasz wyspecjalizowany sztab jest do Państwa dyspozycji służąc niezbędną radą i doświadczeniem.

Paleta kolorów:

Do impregnacji naszych wyrobów zalecamy środek rodzimy 3V3.

Paleta gontów:

Dostarczane przez nas wyroby wykonywane są z najlepszej jakości drewna świerkowego pochodzącego z północy Europy, przy zachowaniu najwyższych norm potwierdzonych licznymi certyfikatami.

Mając na uwadze Państwa zadowolenie oraz długą żywotność oferowanych produktów, udzielamy 2-letniej gwarancji na nasze wyroby. Wyjątkiem jest stolarka okienno-drzwiowa oraz oferowany przez nas montaż, na który udzielamy 24-miesięczny okres gwarancji.

W celu uniknięcia problemów podczas montażu zalecamy sprawdzenie dostarczonej z wyrobem listy kontrolnej poszczególnych elementów. Czynność ta powinna być wykonana w ciągu 7 dni od momentu dostarczenia towaru, w przeciwnym wypadku reklamacja nie będzie mogła być pozytywne rozpatrzona.

W przypadku zauważenie niezgodności z listą kontrolną prosimy o natychmiastowe zgłoszeni jej na adres biuro@drewutnia.net lub telefonicznie 695-430-208 przy jednoczesnym podaniu numeru seryjnego produktu, co umożliwi szybką identyfikację wyrobu.

Gwarancja nie obejmuje:

 • Zapadania się domku, na skutek niewłaściwego przygotowania lub wypoziomowania podłoża.
 • Niewłaściwego montażu, nieprzewidzianego w dostarczonej instrukcji.
 • Reklamacji wynikających z wprowadzenia samodzielnych zmian konstrukcyjnych, takich jak zmiana kształtu elementów drewnianych i drzwi / okien z powodu niewłaściwej obróbki drewna; mocowania listew scalających zbyt sztywno, ościeżnic przykręconych do balików ściennych, itp.
 • Wad wynikających z właściwości drewna jako materiału naturalnego.
 • Delikatnie zdeformowanych i wygiętych elementów, które można zamontować.
 • Elementów drewnianych posiadających sęki
 • Małych pęknięć, rys i szpar powodowanych wysychaniem drewna
 • Elementów drewnianych, które mogą mieć na swojej powierzchni niestrugane obszary, czy różnice koloru
 • Różnic odcieni drewna spowodowanych różnicami struktury drewna, które nie wpływają na trwałość drewna.
 • Rozpatrywane reklamacje polegają na dostarczeniu wolnego od wad elementu.

Zalecamy naszym klientom, aby w trosce o zakupiony domek dokonali jego impregnacji, zapewniając w ten sposób ich dłużą żywotność oraz estetyczny wygląd, którym będą mogli Państwo cieszyć się przez długi czas.

1. Przed przystąpieniem do zakupu nasi pracownicy pomogą Państwu dokonać właściwego wyboru, służąc swoją wiedzą techniczną. Na wszelkie pytania czy wątpliwości odpowiemy Państwu telefonicznie bądź mailowo.

2. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

3. Faktura VAT imienna lub na firmę będzie zawierać dane, które Klient poda podczas składania zamówienia.

4. W momencie złożenia przez Państwa zamówienia na Państwa adres zostanie przesłanie potwierdzenie z dokładną specyfikacją zamówionego towaru oraz danymi do dokonania przelewu.

5. Od momentu zaksięgowania zaliczki 60% ( w przypadku gdy domku nie posiadamy na stanie) przystępujemy do realizacji zamówienia. Wówczas termin realizacji wynosi od 4-6 tygodni a pozostałą kwotę kupujący wpłaca przed wysyłką do niego zamówionego towaru.

6. W przypadku zakupu domku z magazynu należy dokonać wpłaty 100% przed wysyłką produktu na wskazany adres i dokładnym ustaleniu terminu dostawy.

7. W przypadku zamówienia domku z opcją montażu, kupujący zobowiązany jest do przygotowania gruntu (kostka brukowa, wylewka, bloczki betonowe)

8. Kwota transportu ustalana jest indywidualnie, w zależności od miejsca przeznaczenia, gabarytów domku oraz jego wagi. Z racji, iż domki często dostarczane są przez zewnętrzne firmy spedycyjne, koszt transportu jest regulowany w momencie dostawy z pracownikiem firmy spedycyjnej.

9. Dane osobowe podane podczas rejestracji lub realizacji zamówienia będą przetwarzane przez operatora w celu realizowania usług oferowanych przez portal www.drewutnia.net, oraz w celu wypełnienia usprawiedliwionych potrzeb operatora wynikających z przepisów prawa, w szczególności w celach marketingowych dotyczących oferowanych produktów i świadczonych usług przez operatora.

10. Chęć zmiany lub usunięcia danych z bazy portalu twojedomki.pl prosimy przesłać na e-mail drewutni@gmail.com albo listownie na adres ul. Polna 6, 62-090 Mrowino. Jeżeli klient nie wyda dyspozycji usunięcia swoich danych, będą one przechowywane przez nas, z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm ostrożności i poufności, do czasu realizacji kolejnego zamówienia lub przesłania dyspozycji usunięcia.

Mając na uwadze długą żywotność domku oraz jego estetykę zalecamy naszym klientom impregnację chemiczną. Najczęściej przy użyciu specjalnie przystosowanych do tego impregnatów, lazurów czy lakierobejc.

Po pewnym okresie użytkowania, obserwując płowienie powierzchni domku, należy pokryć go nową warstwą ochronną, uprzednio przygotowując odpowiednio płaszczyznę.

Zalecane jest tu zmatowienie lub też zdjęcie dotychczas istniejącej farby za pomocą papieru ściernego lub szlifierki oscylacyjnej i ponowne pokrycie powierzchni drewnianej właściwym do tego celu środkiem konserwującym. Z reguły zleca się taka czynność co 5 lat.

1. Strona www.drewutnia.net nie zbiera w automatyczny sposób żadnych informacji o użytkowniku, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

2. Pliki cookies (zwane także „ciasteczkami”) stanowią niewielkie pliki tekstowe zapisywana przez serwer firmy Elektro Rygiel Bartosz Sobota na urządzeniu użytkownika (komputerze lub urządzeniu mobilnym, np. tablet, telefon komórkowy), na którym jest wyświetlana strona www.drewutnia.net

3. Pliki cookies są wykorzystywane w celu dostosowania zawartości strony internetowej www.drewutnia.net do preferencji użytkownika, tworzenia statystyk itp. Pliki cookies nie pozwalają na identyfikację użytkownika – mają charakter anonimowy i nie pozwalają na pobierania danych osobowych i poufnych informacji.

4. Informacja dostępna dzięki plikom cookies jest odczytywana przez serwer w trakcie połączenia ze stroną – jest odsyłana na serwer za każdym kliknięciem na link na stronie www.drewutnia.net

5. Pliki cookies mogą być plikami sesyjnymi – są usuwane z przeglądarki po jej zamknięciu lub plikami trwałymi – pozostają zapisane na dłużej, przez czas określony w parametrach plików cookies.

6. Przeglądarka automatycznie usuwa te pliki cookies, dla których minął termin ważności.

7. Użytkownik może samodzielnie usunąć pliki cookies w zaawansowanych ustawieniach przeglądarki. Może też zablokować obsługę plików cookies, które w ten sposób nie będą zapisywane na jego urządzeniu (komputerze lub urządzeniu mobilnym). Ograniczenia (blokowanie) stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie www.drewutnia.net

Przewiń do góry