Tarasy drewniane

Tarasy to naturalne połączenie domu z ogrodem. To miejsce wypoczynku gdzie spędzamy czas podczas ładnej pogody. Latem pełni funkcję salonu na otwartym powietrzu – przyjmujemy na nim gości, organizujemy przyjęcia czy spotkania przy grillu. Tarasy z jednej strony są niezwykle efektowne oraz ciepłe w dotyku, dzięki czemu przyjemnie jest chodzić po nich boso. Z drugiej strony są najbardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze dobrany gatunek drewna lub kompozytu, regularna pielęgnacja w postaci impregnowania i olejowania mogą jednak sprawić, że tarasy drewniane będą nas cieszyły przez wiele lat.

Tarasy drewniane są niewątpliwie najbardziej efektownym sposobem na połączenie domu z ogrodem. Ponadto tarasy drewniane dobrze komponują się z elementami wykończenia domu. Tak jak w tym przypadku, gdzie drewniane ramy okienne i ściany wykończone drewnem korespondują z aranżacją posadzki.

Inną alternatywną dla tarasów drewnianych są tarasy wykonane z desek kompozytowych. Taki taras jest trwały, łatwy w budowie i nie wymaga dodatkowych prac konserwacyjnych. Kompozyt, z którego produkuje się deski, jest mieszaniną drewna i tworzywa sztucznego, dzięki czemu są one odporne na wilgoć, niską temperaturę, promieniowanie słoneczne czy działanie grzybów i glonów. Tarasy kompozytowe są więc bardzo trwałe, odporne na ścieranie, a zanieczyszczenia łatwo zmyć wodą pod ciśnieniem. Można je układać również na podłożu betonowym tak jak widzimy na zdjęciu. Przepiękny taras znajdujący się w centrum miasta zachęca do spędzania na nim wolnego czasu.

Przy wykonaniu tarasu działamy w oparciu o schemat:

– wizja lokalna (ewentualnie zdjęcia i pomiary terenu pod taras)
– przygotowanie projektu tarasu wraz z kosztorysem
– montaż półfabrykatów na miejscu

Przewiń do góry